Square Eyeglasses 130561
Out of stock
Description / Square Eyeglasses 130561
Square Eyeglasses 130561 is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 130561a |
|---|---|
| Frame Width | 143 mm |
| Eye Height | 37 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Frame Features | Key Hole |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Square |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Black-Maroon |