Round Eyeglasses 151856-c
Out of stock
Description / Round Eyeglasses 151856-c
Round Eyeglasses 151856-c are stylish frames designed with a combination of TR-90 material and lightweight metal, and they are suitable for a wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at the best prices guaranteed and enjoy a great customer experience.
More Information
| SKU | 151856-c |
|---|---|
| Frame Width | 138 mm |
| Eye Height | 45 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 22 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Round |
| Material | Combination |