Pilot Eyeglasses 136694-c
Out of stock
Description / Pilot Eyeglasses 136694-c
Pilot Eyeglasses 136694-c is a stylish Combination frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 136694-c |
|---|---|
| Frame Width | 145 mm |
| Eye Height | 36 mm |
| Eye Width | 52 mm |
| Nose Bridge | 19 mm |
| Temple Size | 143 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Pilot |
| Material | Combination |