York by Julbo
Out of stock
Description / York by Julbo
York by Julbo is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 166961 |
|---|---|
| Frame Width | 125 mm |
| Eye Height | 39 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Children |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |
| Color | Maroon |