Rectangle Eyeglasses 174471-c
In stock
Description / Rectangle Eyeglasses 174471-c
Rectangle Eyeglasses 174471-c is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 174471-c |
|---|---|
| Frame Width | 139 mm |
| Eye Height | 40 mm |
| Eye Width | 57 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Large |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | TR90 |