Prescription Sunglasses 180304
In stock
Description / Prescription Sunglasses 180304
Prescription Sunglasses 180304 are stylish frames designed with a combination of TR-90 material and lightweight metal, and they are suitable for a wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at the best prices guaranteed and enjoy a great customer experience.
More Information
| SKU | 180304 |
|---|---|
| Frame Width | 142 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 52 mm |
| Nose Bridge | 22 mm |
| Temple Size | 142 mm |
| Size | Xtra Large |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal/Polyflex |
| Color | Pink-Gold |