Geoffrey Beene G466-1
Out of stock
Description / Geoffrey Beene G466-1
Geoffrey Beene G466 are stylish frames designed with a combination of TR-90 material and lightweight metal, and they are suitable for a wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at the best prices guaranteed and enjoy a great customer experience.
More Information
| SKU | 166990 |
|---|---|
| Frame Width | 136 mm |
| Eye Height | 35 mm |
| Eye Width | 54 mm |
| Nose Bridge | 19 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Shape | Rectangle |
| Material | Light Metal |
| Color | Gun |