Wrangler Sunglasses 155670-c
Out of stock
Description / Wrangler Sunglasses 155670-c
WRANGLER SUNGLASSES 155670-C are high quality rectangle frames that come with a beautiful rectangle shaped full rim design. The bold front with stylish temples that have alluring stud rivets around the hinges and the attractive black-brown or black-blue finish of these frames look remarkably enchanting. These frames are designed by combining high-quality materials. Buy these glasses at the best prices guaranteed with the promise of a great customer experience. These glasses will come packaged in a nice Goggles4u case.
More Information
| SKU | 155670-c |
|---|---|
| Frame Width | 143 mm |
| Eye Height | 40 mm |
| Eye Width | 50 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 144 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |