Westpark by Callaway
Out of stock
Description / Westpark by Callaway
Westpark by Callaway are stylishly designed, classy-looking rectangle frames with a retro full-rim design. The stylish rectangle frames on these frames are nicely complemented by the sleek and alluring straight nose bridge in the center and the stylized flat temples on the sides. The elegant brown finish of these frames blends beautifully with this sophisticated design. These frames are designed from metal, which makes them lightweight and comfy. Add these glasses to your attire at the best prices, with the promise of a pleasant customer experience. These glasses will come packaged in a lovely Goggles4U case.
More Information
| SKU | 159780 |
|---|---|
| Frame Width | 142 mm |
| Eye Height | 35 mm |
| Eye Width | 57 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Color | Brown |