Titanium Eyeglasses 161182
In stock
Description / Titanium Eyeglasses 161182
Titanium Eyeglasses 161182 is a stylish titanium frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 161182 |
|---|---|
| Frame Width | 133 mm |
| Eye Height | 34 mm |
| Eye Width | 51 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 139 mm |
| Size | Medium (131 - 135 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Titanium |
| Color | Silver |