The Wow Factor Wow36
Out of stock
Description / The Wow Factor Wow36
The Wow Factor Wow36 is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 166248-c |
|---|---|
| Frame Width | 123 mm |
| Eye Height | 23 mm |
| Eye Width | 46 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Xtra Small (< 125 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Metal |