Round Eyeglasses 126075
Out of stock
Description / Round Eyeglasses 126075
Round Eyeglasses 126075 by Goggles4u is a TR-90frame suitable for wide range of lenses.This high quality frame is sold at discounted price at Goggles4u with price match guaranteed.
More Information
| SKU | 126075 |
|---|---|
| Frame Width | 131 mm |
| Eye Height | 45 mm |
| Eye Width | 45 mm |
| Nose Bridge | 20 mm |
| Temple Size | 138 mm |
| Size | Medium (131 - 135 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Round |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Clear |