Rimless Eyeglasses 186265
In stock
Description / Rimless Eyeglasses 186265
Rimless Eyeglasses 186265 is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 186265 |
|---|---|
| Frame Width | 144 mm |
| Eye Height | 39 mm |
| Eye Width | 54 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Color | Gold |