Rectangle Eyeglasses 186959-c
In stock
Description / Rectangle Eyeglasses 186959-c
Rectangle Eyeglasses 186959-c are stylish frames designed with a combination of TR-90 material and lightweight metal, and they are suitable for a wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at the best prices guaranteed and enjoy a great customer experience.
More Information
| SKU | 186959-c |
|---|---|
| Frame Width | 129 mm |
| Eye Height | 34 mm |
| Eye Width | 50 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Small (125 - 130 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges, Rhinestones |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |