Rectangle Eyeglasses 185152
In stock
Description / Rectangle Eyeglasses 185152
Rectangle Eyeglasses 185152 is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 185152 |
|---|---|
| Frame Width | 138 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Color | Green-Silver |