Randy Jackson 1068
Out of stock
Why us:
16 years in business
Over 100k customer reviews
Easy exchange and returns
24/7 Customer Service
TERMS: We are pleased to offer a 50% + BOGO discount on all lenses, coatings, and tints excluding rush service. Please note that this discount does not apply to rush orders lenses. Discounts on frames are clearly indicated where applicable.
Description / Randy Jackson 1068
Randy Jackson 1068 are stylishly designed alluring rectangle frames with a sophisticated half-rim design. The stylish rectangle lenses on these frames look stunning with the sleek brow up front and the stylized wood like flat temples on the sides that have a nice textured look and enticing stud rivets around the hinges. The eye-catching black finish of these frames makes them look even more alluring. These frames are designed by combining high quality materials and they feature spring hinges for a pleasant fit. Purchase these glasses at the best prices with the promise of a great customer experience. These glasses will come packaged in a lovely Goggles4U case.
More Information
| SKU | 158965 |
|---|---|
| Frame Width | 143 mm |
| Eye Height | 32 mm |
| Eye Width | 55 mm |
| Nose Bridge | 18 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |
| Color | Black |