Prescription Sunglasses 153672
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 153672
Prescription Sunglasses 153672 is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 153672 |
|---|---|
| Frame Width | 140 mm |
| Eye Height | 42 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Tortoise |