Prescription Sunglasses 152365
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 152365
Prescription Sunglasses 152365 is a stylish Metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed amp; great customer experience.
More Information
| SKU | 152365 |
|---|---|
| Frame Width | 148 mm |
| Eye Height | 53 mm |
| Eye Width | 65 mm |
| Nose Bridge | 13 mm |
| Temple Size | 138 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Color | Printed |