Prescription Sunglasses 152359
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 152359
Prescription Sunglasses 152359 is a stylish Metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed amp; great customer experience.
More Information
| SKU | 152359 |
|---|---|
| Frame Width | 142 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 56 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 126 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Frame Features | Double Bridge |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Color | Gold |