Prescription Sunglasses 152295
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 152295
Prescription Sunglasses 152295 is a stylish Metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed amp; great customer experience.
More Information
| SKU | 152295 |
|---|---|
| Frame Width | 144 mm |
| Eye Height | 47 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 21 mm |
| Temple Size | 136 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Round |
| Material | Metal |
| Color | Gold |