Prescription Sunglasses 151486-c
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 151486-c
Prescription Sunglasses 151486-c is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 151486-c |
|---|---|
| Frame Width | 140 mm |
| Eye Height | 39 mm |
| Eye Width | 54 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Frame Features | Key Hole |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | TR (Lightweight) |