Prescription Sunglasses 151356
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 151356
Prescription Sunglasses 151356 is a stylish Metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 151356 |
|---|---|
| Frame Width | 139 mm |
| Eye Height | 46 mm |
| Eye Width | 61 mm |
| Nose Bridge | 14 mm |
| Temple Size | 148 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Frame Features | Double Bridge |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Color | Grey |