Prescription Sunglasses 148624
Out of stock
Description / Prescription Sunglasses 148624
Prescription Sunglasses 148624 is a stylish TR-100 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 148624 |
|---|---|
| Frame Width | 138 mm |
| Eye Height | 44 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 136 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Round |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Black |