Prescription Sunglass 136512
Out of stock
Description / Prescription Sunglass 136512
Prescription Sunglass 136512 is a stylish Combination frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 136512 |
|---|---|
| Frame Width | 148 mm |
| Eye Height | 32 mm |
| Eye Width | 55 mm |
| Nose Bridge | 15 mm |
| Temple Size | 150 mm |
| Size | X-Large (> 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Black |