Phoebe Couture P234 139293
Out of stock
Description / Phoebe Couture P234 139293
Phoebe Couture P234 139293 are stylish rectangle frames with a stunning full rim design. These frames showcase stylish rectangular lenses in a bold front design that has an appealing two tone look to it, plus flat temples on the sides have an intriguing heart design etched on them. This beautiful look is completed by the attractive black finish of these frames. These frames are designed from lightweight TR-100 material and feature spring hinges for added comfort. Buy these glasses at the best prices with the promise of a great customer experience. These glasses will come packaged in a nice Goggles4U case.
More Information
| SKU | 139293 |
|---|---|
| Frame Width | 131 mm |
| Eye Height | 25 mm |
| Eye Width | 51 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 135 mm |
| Size | Medium (131 - 135 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Black |