Onyx by Jai Kudo
In stock
Description / Onyx by Jai Kudo
Onyx by Jai Kudo is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 166611 |
|---|---|
| Frame Width | 133 mm |
| Eye Height | 39 mm |
| Eye Width | 51 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 135 mm |
| Size | Medium (131 - 135 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | Metal |
| Color | Black-Gold |