Occhiali OS768
Out of stock
Description / Occhiali OS768
Occhiali OS768 is a stylish Metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 164048 |
|---|---|
| Frame Width | 137 mm |
| Eye Height | 45 mm |
| Eye Width | 51 mm |
| Nose Bridge | 21 mm |
| Temple Size | 135 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Color | Brown |