Kids Hello Kitty HK247-1 Eyeglasses
Out of stock
Description / Kids Hello Kitty HK247-1 Eyeglasses
The Hello Kitty HK247-1 Eyeglasses are a pair of high-quality rectangle combination frames with spring hinges for added durability and adjustable nose pads for a custom fit. With their lovely modern rectangle shape, lovely brown color, and stunning printed patterns, they will add a finishing touch to your outfit; these frames will arrive with a nice goggles 4u case; add these elegant glasses to your wardrobe at assured best prices and the assurance of a fantastic customer experience.
More Information
| SKU | 139177 |
|---|---|
| Frame Width | 127 mm |
| Eye Height | 25 mm |
| Eye Width | 50 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Small (125 - 130 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |
| Color | Brown |