G4U Premium P6199
In stock
Description / G4U Premium P6199
G4U Premium P6199 is a stylish acetate frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 184621 |
|---|---|
| Frame Width | 137 mm |
| Eye Height | 29 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 19 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | Acetate |
| Color | Blue-Purple |