Fadz FZ30
Out of stock
Description / Fadz FZ30
Fadz FZ30 is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 177254 |
|---|---|
| Frame Width | 124 mm |
| Eye Height | 29 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 15 mm |
| Temple Size | 130 mm |
| Size | Xtra Small (< 125 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Metal |
| Color | Black |