Chelsea Morgan CM 20219
In stock
Description / Chelsea Morgan CM 20219
Chelsea Morgan CM 20219 is a stylish TR-90 frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 166763 |
|---|---|
| Frame Width | 136 mm |
| Eye Height | 35 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | TR (Lightweight) |
| Color | Tortoise-Blue |