Cat Eye Eyeglasses 157462-c
Out of stock
Description / Cat Eye Eyeglasses 157462-c
Cat Eye Eyeglasses 157462-c is a stylish metal frame suitable for wide range of lenses. Buy this high quality frame with complete confidence at best prices guaranteed & great customer experience.
More Information
| SKU | 157462-c |
|---|---|
| Frame Width | 137 mm |
| Eye Height | 44 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 140 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Material | Metal |