Ann Taylor Atp702
In stock
Description / Ann Taylor Atp702
Ann Taylor ATP702 are stylishly designed, elegant looking rectangle frames with a dainty full rim design. These frames feature stylish rectangle lenses in a sleek front design that is connected to the stylized temples on the sides with beautiful metal ornaments embedded on them. These frames come with captivating finishes for a more alluring look. These frames are designed by combining quality materials, and they feature spring hinges for a cozy fit. Add these glasses to your attire at the best prices, with the promise of a positive customer experience. These glasses will come packaged in a nice Goggles4U case.
More Information
| SKU | 158564-c |
|---|---|
| Frame Width | 124 mm |
| Eye Height | 31 mm |
| Eye Width | 49 mm |
| Nose Bridge | 16 mm |
| Temple Size | 125 mm |
| Size | Xtra Small (< 125 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |