Agility 24 Rectangle Eyeglasses
Out of stock
Description / Agility 24 Rectangle Eyeglasses
The Agility 24 Rectangle Eyeglasses are well-crafted, attractive metal frames made of high-quality materials. They have spring hinges for increased durability. These beautiful glasses will come in a lovely goggles 4u case and feature a stunning design with an appealing brown color and nose pads for further comfort. Add these lovely glasses to your outfit for the best possible price and a wonderful customer experience.
More Information
| SKU | 154183 |
|---|---|
| Frame Width | 133 mm |
| Eye Height | 24 mm |
| Eye Width | 53 mm |
| Nose Bridge | 17 mm |
| Temple Size | 145 mm |
| Size | Medium (131 - 135 mm) |
| Frame Features | Spring Hinges |
| Available Lens Type | Distance, Reading |
| Frame Shape | Rectangle |
| Material | Combination |
| Color | Brown |