Chips Aviator Eyeglasses 117485-c
Out of stock
Description / Chips Aviator Eyeglasses 117485-c
Chips Aviator Eyeglasses 117485-c is a TR-100 frame suitable for wide range of lenses.This high quality frame is sold at discounted price at Eyeglasses.pk with price match guaranteed.
More Information
| SKU | 117485-c |
|---|---|
| Frame Width | 140 mm |
| Eye Height | 45 mm |
| Eye Width | 50 mm |
| Nose Bridge | 21 mm |
| Temple Size | 146 mm |
| Size | Large (136 - 140 mm) |
| Available Lens Type | Distance, Reading, Bifocal, Progressive |
| Frame Shape | Pilot |
| Material | TR (Lightweight) |